Tuesday, October 2, 2012

M. C. Beaton "Teenijanna surm"

Selles raamatukogubussis on ikka väärt asju ning ega seegi siinjuures erand pole. Ma kordan - mu rohepealine sõbranna tegi seekord hea töö, sest kõik tema soovitatud raamatud on läbi loetud. Ja tegu oli tõesti nauditava valikuga. Tänud siinjuures siis Anccale.

Lugu ise on lihtne. Šoti põhjapoolseimas osas elab kohalik konstaabel Macbeth, kes on nutikam, kui talle kasuks tuleks, kuid kes on oma kodukohta lolli mööda kiindunud ning ei soovi sealt lahkuda. Aga ta on pinnuks silmas oma ülemustele, kes tegelikult temast aru ei saa. Siis tapetakse aga kohalik koristusdaam, kes käib erinevate inimeste juures kohalikus ümbruskonnas koristamas. Ilmneb, et tegu oli õela naisega, kes erinevatelt inimestelt erinevaid asju välja pressib - kellelt kreemikooke, kellelt pidevaid bingovõite kohalikust kirikust. Ja seda juhtumit siis hakkab Macbeth lahendama, kusjuures häirivaks faktoriks on veidi tema ekspruut, kes koduküla väisab, ning üks tüütu dokfilmiplaneerija, kes juhuse tahtel hoiab kogu uurimisel silma peal.

Selles loos olid mõned väga lahedad kohad, kuigi peab ütlema, et loo lõpp vajus kuidagi ära - Macbethi tapmiskatse vangis istuva süüdlase käsilaste poolt ning kohaliku kalamehe laevaõiguse päästmine oli liiga üle võlli ning mõjusid üldises kontekstis kunstlikult. Aga muidu on see selline muhe klassikaline krimka, kus on piisavalt hea tempo, keskpäraselt köitev looliin ning huvitavad karakterid. Ja just karakterid ja Beatoni sõnaosav huumor muudab selle raamatu päris mõnusaks vahelduseks. Tõsi, pean tunnistama, et nii meeldejääv see siiski pole, et ma seda umbes kahe aasta pärast mäletaksin, kuid hetkel läheb see kirja hea meelelahutusena.

No comments:

Post a Comment